NRS4018T680MDGJ
Mfr.Part #
NRS4018T680MDGJ
Description
FIXED IND 68UH 320MA 1.2 OHM SMD
Test Frequency :
0.1MHz
1
Current - Saturation :
520mA
Frequency - Self Resonant :
8.3MHz
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Surface Mount :
yes
Shielding :
yes
Size / Dimension :
0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
Inductance :
68μH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
Chip
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Tolerance :
±20%
Published :
Surface Mount
Packing Method :
TR
Current Rating (Amps) :
320mA
Case/Size Code :
13 Weeks
Rated Current-Max :
0.32A
Datasheets
NRS4018T680MDGJ
TAIYO YUDEN NRS4018T680MDGJ
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD