NRS4018T2R2MDGJV
Mfr.Part #
NRS4018T2R2MDGJV
Description
FIXED IND 2.2UH 2.2A 50.4MOHM SM
Fixed Inductors
Depth :
4mm
Current - Saturation :
3A
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
Ratings :
AEC-Q200
Weight :
99.988768mg
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±20%
Termination :
SMD/SMT
HTS Code :
Published :
Halogen Free :
Halogen Free
Shielding :
Shielded
Inductance :
2.2μH
Radiation Hardening :
No
DC Resistance (DCR) :
50.4mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
60MHz
Height :
1.8mm
Max DC Current :
2.2A
Current Rating :
2.2A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
NRS4018T2R2MDGJV
TAIYO YUDEN NRS4018T2R2MDGJV
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD