NRS4018T151MDGJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NRS4018T151MDGJ
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 220MA 2.76OHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Rated Current-Max :
0.22A
Package / Case :
Nonstandard
Number of Terminations :
2
Inductance :
150μH
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
DC Resistance (DCR) :
2.76Ohm Max
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Type :
Wirewound
Factory Lead Time :
13 Weeks
HTS Code :
Operating Temperature :
-25°C~125°C
Shielding :
yes
Current - Saturation :
340mA
Material - Core :
Ferrite
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Series :
NR, S Type
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±20%
Current Rating :
220mA
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Case/Size Code :
Size / Dimension :
0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
ECCN Code :
EAR99
Frequency - Self Resonant :
5.5MHz
Packing Method :
TR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Datasheets
NRS4018T151MDGJ
TAIYO YUDEN NRS4018T151MDGJ
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD