NRH3010T2R2MN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NRH3010T2R2MN
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 1.3A 99.6MOHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Height :
1mm
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Construction :
Chip
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Max DC Current :
1.3A
Operating Temperature :
-25°C~120°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
REACH SVHC :
Unknown
Shielding :
Shielded
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
86MHz
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
DC Resistance (DCR) :
99.6mOhm Max
Packing Method :
TR
Lead Free :
Lead Free
Number of Functions :
1
Series :
NR, H Type
Current Rating :
1.3A
Inductance :
2.2μH
Depth :
3.1mm
Package / Case :
Nonstandard
Radiation Hardening :
No
Case/Size Code :
Inductance Tolerance :
20%
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Halogen Free :
Halogen Free
Type :
Wirewound
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RMS Current (Irms) :
1.3A
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Number of Terminations :
2
Material - Core :
Ferrite
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±20%
Pbfree Code :
yes
Datasheets
NRH3010T2R2MN
TAIYO YUDEN NRH3010T2R2MN
NRH3010T2R2MN datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD