NR4010T220M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NR4010T220M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 400MA 1.044OHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Height :
1mm
Test Frequency :
100kHz
Current Rating (Amps) :
400mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case/Size Code :
Shielding :
Shielded
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
DC Resistance (DCR) :
1.044Ohm Max
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
Halogen Free :
Halogen Free
Packing Method :
TR
Type :
Wirewound
Published :
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
360mA
ECCN Code :
EAR99
Frequency - Self Resonant :
19MHz
Inductance :
22μH
HTS Code :
Operating Temperature :
-25°C~120°C
Pbfree Code :
yes
Depth :
4.2mm
Number of Pins :
2
Size / Dimension :
0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
Max DC Current :
360mA
Number of Functions :
1
Series :
NR
Package / Case :
Nonstandard
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Factory Lead Time :
13 Weeks
Material - Core :
Ferrite
Construction :
Chip
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Datasheets
NR4010T220M
TAIYO YUDEN NR4010T220M
NR4010T220M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD