NMAJ10HV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NMAJ10HV
Manufacturer
Knowles Precision
Description
CAP TRIMMER 1-10PF 1000V SMD
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Voltage - Rated :
1000V
Size / Dimension :
0.300Dia 7.62mm
Factory Lead Time :
1 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Capacitance Range :
1pF~10pF
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~125°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Q @ Freq :
2000 @ 100MHz
Adjustment Type :
Side
Height Seated (Max) :
0.500 12.70mm
Series :
NMA
Datasheets
NMAJ10HV
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD