NLX2G14CMUTCG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NLX2G14CMUTCG
Manufacturer
onsemi
Package / Case
6-UFDFN
Datasheet
Download
Description
IC INVERT SCHMITT 2CH 2-IN 6UDFN
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Gates and Inverters
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4.9ns @ 5V, 50pF
Package / Case :
6-UFDFN
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Logic Level - Low :
0.2V ~ 1.2V
Published :
Number of Terminations :
6
Feature :
Schmitt Trigger
Family :
2G
Factory Lead Time :
2 Weeks
Terminal Finish :
Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
Width :
1mm
Schmitt Trigger :
yes
Number of Functions :
2
Series :
MiniGate™
Pbfree Code :
yes
Voltage - Supply :
1.65V~5.5V
Propagation Delay :
4.9 ns
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.55mm
Lead Free :
Lead Free
Current - Output High, Low :
32mA 32mA
Packing Method :
Tape and Reel
Quiescent Current :
1μA
Max I(ol) :
0.008 A
Logic Function :
Inverter, Schmitt Trigger
Radiation Hardening :
No
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Pins :
6
Mount :
Surface Mount
Pin Count :
Power Supplies :
1.8/5V
Logic Type :
Inverter
Number of Circuits :
2
Prop. Delay@Nom-Sup :
9.1 ns
Load Capacitance :
15pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supply Voltage :
2.3V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Logic Level - High :
1.4V ~ 3.6V
Terminal Pitch :
0.35mm
Length :
1mm