NL17SZ32EDFT2G
Mfr.Part #
NL17SZ32EDFT2G
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP SC88A
Gates and Inverters
Logic Type :
OR Gate
Number of Circuits :
1
Factory Lead Time :
5 Weeks
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Supply :
1.65V~5.5V
Current - Quiescent (Max) :
1μA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Inputs :
2
Series :
17SZ
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4.5ns @ 5V, 50pF
Package / Case :
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Output High, Low :
32mA 32mA