NL17SV08XV5T2
Mfr.Part #
NL17SV08XV5T2
Package / Case
SOT-553
Description
IC GATE AND 1CH 2-INP SOT553
Stock
35
In Stock :
35
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
2.3ns @ 3V, 30pF
Number of Pins :
5
Current - Output High, Low :
24mA 24mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
2005
JESD-609 Code :
e3
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Logic Level - Low :
0.7V ~ 0.8V
Voltage - Supply :
0.9V~3.6V
Propagation Delay :
2.3 ns
REACH SVHC :
No SVHC
Quiescent Current :
900nA
Terminal Form :
Flat
Pbfree Code :
yes
Number of Functions :
1
Terminal Position :
Dual
Schmitt Trigger :
No
Supply Voltage :
3.3V
Family :
AUP/ULP/V
Base Part Number :
17SV08
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.9V
Package / Case :
SOT-553
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
600μm
Logic Level - High :
1.6V ~ 2V
Lead Free :
Lead Free
Logic Function :
AND
Logic Type :
AND Gate
Mount :
Surface Mount
Halogen Free :
Halogen Free
Number of Terminations :
5
Length :
1.7mm
Number of Gates :
1
Pin Count :
Width :
1.3mm
Turn On Delay Time :
14.6 ns
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V