NL17SG04DFT2G
Mfr.Part #
NL17SG04DFT2G
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Description
IC INVERTER 1CH 1-INP SC88A
Gates and Inverters
Terminal Form :
Gull wing
Max I(ol) :
0.0003 A
Schmitt Trigger :
No
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Mount :
Surface Mount
Current - Output High, Low :
8mA 8mA
Voltage - Supply :
0.9V~3.6V
Logic Level - Low :
0.7V ~ 0.8V
JESD-609 Code :
e3
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Pin Count :
5
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4.4ns @ 3.3V, 30pF
Package / Case :
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Load Capacitance :
30pF
Mounting Type :
Surface Mount
Logic Level - High :
1.7V ~ 2V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
Tape and Reel
Number of Functions :
1
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Logic Type :
Inverter
Supply Voltage :
3V
Quiescent Current :
500nA
Number of Pins :
5
Number of Circuits :
1
Lead Free :
Lead Free
Length :
2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Propagation Delay :
4.4 ns
Number of Terminations :
Series :
MiniGate™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.9V