NL17SG04AMUTCG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NL17SG04AMUTCG
Manufacturer
onsemi
Package / Case
6-UFDFN
Datasheet
Download
Description
IC INVERTER 1CH 1-INP 6UDFN
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Gates and Inverters
Supply Voltage :
3V
Logic Level - Low :
0.7V ~ 0.8V
Height Seated (Max) :
0.55mm
Number of Functions :
1
Contact Plating :
Gold
Mounting Type :
Surface Mount
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
4.4ns @ 3.3V, 30pF
Factory Lead Time :
7 Weeks
Quiescent Current :
500nA
Max I(ol) :
0.0003 A
Schmitt Trigger :
No
JESD-609 Code :
e4
Number of Terminations :
6
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Propagation Delay :
4.4 ns
Supply Voltage-Min (Vsup) :
0.9V
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Pin Count :
6
Package / Case :
6-UFDFN
Logic Level - High :
1.7V ~ 2V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Position :
Dual
Radiation Hardening :
No
Current - Output High, Low :
8mA 8mA
Series :
MiniGate™
Voltage - Supply :
0.9V~3.6V
Terminal Pitch :
0.5mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Load Capacitance :
30pF