NHD-4.3-480272FT-CSXN-CTP
Mfr.Part #
NHD-4.3-480272FT-CSXN-CTP
Description
4.3" EVE2 TFT SUNL MODULE CAP TO
Controller Type :
FT813
Factory Lead Time :
16 Weeks
Touchscreen :
Capacitive
Dot Pixels :
480 x 272 (WQVGA)
Interface :
SPI
RoHS Status :
RoHS Compliant
Graphics Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Display Type :
TFT - Color
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Backlight :
LED - White
Diagonal Screen Size :
4.3 109.22mm
Viewing Area :
95.44mm W x 54.20mm H
Display Mode :
Transmissive
Newhaven Display, Intl. NHD-4.3-480272FT-CSXN-CTP
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FLAT FLEX CABLE 20P 1.0MM