NFMJMPC156D0E3D
Mfr.Part #
NFMJMPC156D0E3D
Description
CAP MLCC 3 TERM 15UF 2.5V 05035
Product Category :
Ceramic Capacitors
Current :
2 A
Packaging :
MouseReel
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Ratings :
Voltage Rating :
2.5 VDC
Product :
Three Terminal Filter Capacitors
Capacitance :
15 uF
Length :
1.2 mm
RoHS :
Details
Height (Max) :
0.026 (0.65mm)
Voltage - Rated :
2.5V
Product Status :
Active
Height :
0.6 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Tolerance :
20 %
Series :
NFM
Thread Size :
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Diameter :
Size / Dimension :
0.047 L x 0.035 W (1.20mm x 0.90mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Width :
0.9 mm
Lead Diameter :
Insertion Loss :
DC Resistance (DCR) (Max) :
30mOhm
Temperature Coefficient :
Datasheets
NFMJMPC156D0E3D
NFM 0504 1210Metric - - Feed Through Capacitor 2A 30mOhm 1.2mm -