NFM15TC435D0E3D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NFM15TC435D0E3D
Manufacturer
Murata Electronics
Description
CAP MLCC 3 TERM 4.3UF 4V 0402
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
NFM
Capacitance :
4.3 uF
Temperature Coefficient :
DC Resistance (DCR) (Max) :
30mOhm
Length :
1 mm
Current :
2 A
Ratings :
RoHS :
Details
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product :
Three Terminal Filter Capacitors
Qualification :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height :
0.4 mm
Voltage Rating :
2.5 VDC
Tolerance :
20 %
Diameter :
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Height (Max) :
0.020 (0.50mm)
Width :
0.5 mm
Lead Diameter :
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Insertion Loss :
Thread Size :
Voltage - Rated :
2.5V
Product Status :
Active
Packaging :
MouseReel
Datasheets
NFM15TC435D0E3D
NFM 0402 1005Metric 4PC Pad - - Feed Through Capacitor 2A 30mOhm 1mm -