NFA31GD1006R84D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NFA31GD1006R84D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
1206 (3216 Metric), Array, 10 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER RC 6.8 OHM/10PF SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Capacitance :
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6.8Ohm
Length :
3.2mm
Current Rating :
50mA
Max Voltage Rating (DC) :
6V
Number of Channels :
4
Termination :
Flat
Circuit Type :
Filter
Terminal Finish :
Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Shielding :
Unshielded
Rated Voltage :
6V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
Series :
EMIFIL®, NFA31
Values :
R = 6.8 Ω, C = 10pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pbfree Code :
yes
Max Current Rating :
50mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lead Free :
Lead Free
Depth :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
4
Weight :
10.007382mg
Resistance - Channel (Ω) :
6.8
Case Code (Metric) :
Filter Order :
1st
Type :
Low Pass
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Imperial) :
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
0.039 1.00mm