NBM-06-331-D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NBM-06-331-D
Manufacturer
Cosel
Description
LINE FILTER 250VDC/VAC 6A DIN
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Power Line Filter Modules
Voltage - Rated DC :
250V
Approval Agency :
cURus, VDE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
41mm
Published :
Filter Type :
Single Phase
Operating Frequency :
60Hz Hz
Termination Style :
Terminal Block
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
330pF
Lead Free :
Lead Free
High Pot :
4000 V
Packaging :
Box
Length :
92mm
Mounting Type :
DIN Rail
Configuration :
Two Stage
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
NBM
Current Rating :
6A