NB11A0800000G
Mfr.Part #
NB11A0800000G
Description
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 7.5MM
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Current - UL :
8A
Pitch :
0.295 7.50mm
Number of Positions :
11
Voltage - UL :
300V
Brass
Insulation Height :
0.563 14.30mm
Datasheets
NB11A0800000G
Bulk 0.295 7.50mm Gray 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Male Pins NB Thermoplastic Tin Brass
NB11A0800000G Overview
NB11A0800000G Features
NB series
NB11A0800000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
NB11A0800000G Terminal Blocks applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM
  • Würth Elektronik
    TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM
  • Phoenix Contact
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM
    TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM
    TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM