NA20B0800000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NA20B0800000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 20POS TOP ENT 2.5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Current :
3A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage :
150V
Mating Orientation :
Vertical with Board
Number of Levels :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Wire Gauge :
20-28 AWG
Color :
Gray
Packaging :
Bulk
Positions Per Level :
20
Factory Lead Time :
10 Weeks
Housing Material :
Thermoplastic
Series :
NA
Mounting Type :
Through Hole
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Wire Termination :
Screwless - Push Button Clamp
Pitch :
0.098 2.50mm
Datasheets
NA20B0800000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek NA20B0800000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:150V, Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, NA20B0800000G pinout, NA20B0800000G datasheet PDF, NA20B0800000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek NA20B0800000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.098 2.50mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screwless - Push Button Clamp 1 Levels 20-28 AWG NA