NA11B0810000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NA11B0810000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 11POS TOP ENT 2.5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Voltage :
150V
Contact Material - Plating :
Brass - Tin Plated
Pitch :
0.098 2.50mm
Number of Levels :
1
Mating Orientation :
Vertical with Board
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Wire Gauge :
20-28 AWG
Positions Per Level :
11
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Housing Material :
Thermoplastic
Wire Termination :
Screwless - Push Button Clamp
Color :
Gray
Series :
NA
Mounting Type :
Through Hole
Current :
3A
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Datasheets
NA11B0810000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek NA11B0810000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:150V, Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, NA11B0810000G pinout, NA11B0810000G datasheet PDF, NA11B0810000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek NA11B0810000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.098 2.50mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screwless - Push Button Clamp 1 Levels 20-28 AWG NA