N4165EE450
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
N4165EE450
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
TO-200AF
Datasheet
Download
Description
SCR 4.5KV W108
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Thyristors - SCRs
Base Product Number :
N4165
Factory Lead Time :
8 Weeks
IXYS
Voltage - Off State :
4.5kV
Mounting Type :
Chassis Mount
Package :
Box
SCR Type :
Standard Recovery
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) :
56000A @ 50Hz
Supplier Device Package :
W108
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
TO-200AF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Brand :
IXYS
Product Category :
SCRs
Product Type :
SCRs
Series :
Subcategory :
Thyristors
RoHS :
Details
Current - On State (It (AV)) (Max) :
4165A