MZA2010Y121C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MZA2010Y121C
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0804 (2010 Metric), Array, 8 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0804 4LN
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Filter Type :
Signal Line
Mounting Type :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Case Code (Metric) :
Published :
ECCN Code :
EAR99
Number of Lines :
4
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
25%
DC Resistance (DCR) (Max) :
400mOhm
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Impedance :
120Ohm
Max DC Current :
100mA
Case Code (Imperial) :
Series :
MZA
Test Frequency :
100MHz
Height :
500μm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Depth :
1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
MZA2010Y121C
TDK Corporation MZA2010Y121C
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN