MZA1210D121C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MZA1210D121C
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0504 (1210 Metric), Array, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0504 2LN
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
RoHS Status :
RoHS Compliant
Test Frequency :
100MHz
Rated Voltage :
5V
Filter Type :
Signal Line
DC Resistance (DCR) (Max) :
800mOhm
Width :
1mm
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
5V
Reach Compliance Code :
Unknown
Max DC Current :
50mA
Packing Method :
Tape and Reel
Impedance @ Frequency :
120Ohm @ 100MHz
Published :
Size / Dimension :
0.049Lx0.039W 1.25mmx1.00mm
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
HTS Code :
Series :
MZA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Lines :
2
Tolerance :
25%
Number of Functions :
2
Height :
609.6μm
Impedance :
120Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Rated Current :
0.05A
Datasheets
MZA1210D121C
TDK Corporation MZA1210D121C
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN