MXTQBFI32K768
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MXTQBFI32K768
Manufacturer
Meritek
Package / Case
4-SOJ, 5.5mm pitch
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Crystals
Size / Dimension :
0.315 L x 0.150 W (8.00mm x 3.80mm)
Ratings :
Package / Case :
4-SOJ, 5.5mm pitch
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
MXTQ
Frequency :
32.768 kHz
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency Stability :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Load Capacitance :
12.5pF
Frequency Tolerance :
±20ppm
Operating Mode :
Fundamental
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 kOhms
Height - Seated (Max) :
0.098 (2.50mm)
Product Status :
Active
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
MXTQBFI32K768
Introducing Crystals Meritek MXTQBFI32K768 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:4-SOJ, 5.5mm pitch, Mounting Type:Surface Mount, Type:kHz Crystal (Tuning Fork), Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, MXTQBFI32K768 pinout, MXTQBFI32K768 datasheet PDF, MXTQBFI32K768 amp .Beyond Crystals Meritek MXTQBFI32K768 ,we also offer RH100-12.000-20-3030-EXT-TR, RH100-12.288-18-2030-EXT-TR, RH100-16.000-18-2030-EXT-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.