MXT47AC32K768
Mfr.Part #
MXT47AC32K768
Package / Case
2-SMD, No Lead
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 7PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 kOhms
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.161 L x 0.059 W (4.10mm x 1.50mm)
Load Capacitance :
7pF
Series :
MXT4
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Frequency Tolerance :
±10ppm
Frequency :
32.768 kHz