MXT37FC32K768
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MXT37FC32K768
Manufacturer
Meritek
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.768KHZ 7PF SMD
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Crystals
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Series :
MXT3
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Operating Mode :
Fundamental
Type :
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency Tolerance :
±20ppm
Frequency :
32.768 kHz
Package :
Strip
Ratings :
Size / Dimension :
0.126 L x 0.059 W (3.20mm x 1.50mm)
Product Status :
Active
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 kOhms
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Frequency Stability :
Mounting Type :
Surface Mount
Load Capacitance :
7pF