MXLSMLJ100CA
Mfr.Part #
MXLSMLJ100CA
Description
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Max Reverse Leakage Current :
2µA
Terminal Form :
J BEND
Terminal Finish :
TIN LEAD
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Test Current :
1mA
Applications :
GENERAL PURPOSE
Bidirectional Channels :
Clamping Voltage :
162V
Voltage - Breakdown (Min) :
111V
Surface Mount
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
3000W
Reverse Standoff Voltage :
100V
Peak Pulse Power :
3kW
Diode Element Material :
SILICON
Factory Lead Time :
18 Weeks
Terminal Position :
Dual
JESD-609 Code :
e0
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Published :
Direction :
Bidirectional
Number of Elements :
Peak Pulse Current :
18.6A