MXLPLAD6.5KP45AE3
Mfr.Part #
MXLPLAD6.5KP45AE3
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC PLAD
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Clamping Voltage :
72.7V
JESD-609 Code :
e3
Reverse Standoff Voltage :
45V
Power Dissipation-Max :
2.5W
Terminal Finish :
MATTE TIN
Peak Pulse Power :
6.5kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
89A
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
6500W
Peak Pulse Current :
89A
Power - Peak Pulse :
6500W 6.5kW