MXLPLAD6.5KP130AE3
Mfr.Part #
MXLPLAD6.5KP130AE3
Manufacturer
Microsemi
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC PLAD
Manufacturer :
Microsemi
GENERAL PURPOSE
Reverse Standoff Voltage :
130V
Composition :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
144V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Number of Unidirectional Channels :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Zener
Clamping Voltage :
209V
Power - Peak Pulse :
6500W 6.5kW
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
31.1A
Min Operating Temperature :
-55°C
Peak Pulse Power :
6.5kW
Peak Pulse Current :
31.1A
Max Operating Temperature :
150°C
Unidirectional Channels :
Nonstandard SMD
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
209V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
130V