MXJFFHI7M3728
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MXJFFHI7M3728
Manufacturer
Meritek
Description
HC49S 20PF 20/30PPM -40/85C 7.3
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Crystals
Height - Seated (Max) :
0.165 (4.20mm)
Frequency Stability :
±30ppm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Operating Mode :
Fundamental
Product Status :
Active
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency Tolerance :
±20ppm
Series :
MXJ
Package :
Strip
Load Capacitance :
20pF
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
MHz Crystal
Frequency :
7.3728 MHz