MXJDHJI12M0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MXJDHJI12M0
Manufacturer
Meritek
Description
HC49S 16PF 30/50PPM -40/85C 12M
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
12 MHz
Product Status :
Active
Type :
MHz Crystal
Height - Seated (Max) :
0.165 (4.20mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Strip
Operating Mode :
Fundamental
Load Capacitance :
16pF
Series :
MXJ
Frequency Tolerance :
±30ppm
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C