MWA030018B-10A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MWA030018B-10A
Manufacturer
Inventus Power
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 31W
Manufacturer :
Inventus Power
Product Category :
Cord Length :
48 1.22m
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Region Utilized :
International
Voltage - Output :
18V
Current - Output (Max) :
1.7A
Form :
Desktop (Class II)
Efficiency :
Level V
Power (Watts) :
31W
Size / Dimension :
3.53Lx1.92W x 0.99 H 89.7mmx48.8mmx25.1mm
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Polarization :
Positive Center
Voltage - Input :
85V~264VAC
Series :
MWA030 (30W)
Approval Agency :
CE, cTUVus
Input Connector :
IEC 320-C8
Operating Temperature :
0°C~60°C
No Load Power Consumption :
300mW Max