MT25QL128ABA8E12-0AAT
Mfr.Part #
MT25QL128ABA8E12-0AAT
Manufacturer
Micron Technology
Package / Case
24-TBGA
Manufacturer :
Micron Technology
Product Category :
Memory
Ambient Temperature Range High :
105°C
JESD-30 Code :
R-PBGA-B24
Access Time :
6 ns
Number of Terminations :
24
Factory Lead Time :
6 Weeks
Data Retention Time-Min :
20
Write Cycle Time - Word, Page :
8ms, 2.8ms
Clock Frequency :
133MHz
Package / Case :
24-TBGA
Memory Size :
128Mb 16M x 8
Write Protection :
HARDWARE/SOFTWARE
Voltage - Supply :
2.7V~3.6V
Memory Format :
Flash
Width :
6mm
Number of Functions :
1
Supply Current-Max :
0.035mA
Memory Interface :
SPI
Standby Current-Max :
0.00008A
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.7V
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Organization :
16MX8
Programming Voltage :
3V
Height :
1.2mm
Endurance :
100000 Write/Erase Cycles
Supply Voltage :
3V
Parallel/Serial :
Serial
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Length :
8mm
Memory Density :
134217728 bit
Operating Mode :
SYNCHRONOUS
Packaging :
Bulk
Terminal Pitch :
1mm