MS093-10C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MS093-10C
Manufacturer
Masach
Description
RF SHLD COVER 0.381"X0.381" SNAP
Stock
937
In Stock :
937
Manufacturer :
Masach
Product Category :
RF Shields
Mounting Type :
Snap Fit
Ventilation :
Non-Vented
Length - Overall :
0.366 9.30mm
Type :
Cover
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
2 Weeks
Width - Overall :
0.366 9.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height - Overall :
0.118 3.00mm
Datasheets
MS093-10C
Masach MS093-10C
Cover 0.118 3.00mm 0.366 9.30mm Snap Fit 0.366 9.30mm Non-Vented
MS093-10C Overview
MS093-10C Features
As a type of Cover
Snap Fit value
MS093-10C Applications
There are a lot of Masach Tech Ltd.
MS093-10C RF Shields applications.
  • Radio
  • Electric and magnetic transmissions
  • Computer
  • Electronic devices
  • Cable lines
  • Lightning strikes
  • Solar flares
  • Static electricity
  • Cosmic noise
  • Generators
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    RF SHLD COVER 0.307"X0.441" SNAP
    RF SHLD COVER 0.547"X0.677" SNAP
    RF SHLD COVER 0.563"X0.764" SNAP
    RF SHLD FRAME 0.547"X0.748" SLDR
    20.9 X 15.3 X 2MM EMI/RF SHIELD
Catalog related products
  • Leader Tech Inc.
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Leader Tech Inc.
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC