MR04X1501FTL
Mfr.Part #
MR04X1501FTL
Manufacturer
Walsin Technology
Description
RES 1.5K OHM 1% 1/10W 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
1.5kOhm
Military Standard :
Not
Tolerance :
1%
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Depth :
500μm
Length :
1mm
Packaging :
Tape and Reel
Package / Case :
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
MR04X1501FTL
Walsin Technology MR04X1501FTL
1.5kOhm, 1%,