MPZ1005A331ET000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MPZ1005A331ET000
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 330 OHM 0402 1LN
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Series :
MPZ-E
Case Code (Metric) :
Impedance @ Frequency :
330Ohm @ 100MHz
Width :
0.5mm
Number of Lines :
1
Max DC Current :
600mA
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Test Frequency :
100MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Rated Current :
0.6A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
25%
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Published :
Packing Method :
TR, 7 INCH
HTS Code :
Case Code (Imperial) :
Weight :
652.039032μg
Height :
558.8μm
Number of Functions :
1
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Mount :
Surface Mount
Filter Type :
Power Line
Impedance :
330Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
MPZ1005A331ET000
TDK Corporation MPZ1005A331ET000
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN