MPLAD7.5KP11CA
Mfr.Part #
MPLAD7.5KP11CA
Description
TVS DIODE
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
412A
Bidirectional Channels :
Zener
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V
Supplier Device Package :
Mini-PLAD
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Series :
Military, MIL-PRF-19500
No
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power - Peak Pulse :
7500W 7.5kW
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ