MPLAD36KP75A
Mfr.Part #
MPLAD36KP75A
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC PLAD
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
75V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Packaging :
Bulk
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
298A
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection :
No
Package / Case :
Nonstandard SMD
Supplier Device Package :
PLAD
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
121V
Power - Peak Pulse :
36000W 36kW
Voltage - Breakdown (Min) :
83.3V