MPLAD36KP24AE3/TR
Mfr.Part #
MPLAD36KP24AE3/TR
Description
SURFACE MOUNT 36,000 WATT, TVS,
Nonstandard SMD
Base Product Number :
PLAD36
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Package :
Tape and Reel (TR)
Capacitance @ Frequency :
Supplier Device Package :
PLAD
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
905A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V
Brand :
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Microchip
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
39.8V
Power - Peak Pulse :
36000W (36kW)