MPLAD36KP20A
Mfr.Part #
MPLAD36KP20A
Description
TVS DIODE 20VWM 34VC PLAD
Product Category :
Unidirectional Channels :
1
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1059A 1.059kA
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V
Type :
Zener
Supplier Device Package :
PLAD
Power Line Protection :
No
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
34V
Packaging :
Bulk
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Power - Peak Pulse :
36000W 36kW