MPLAD30KP64AE3/TR
Mfr.Part #
MPLAD30KP64AE3/TR
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC PLAD
Product Category :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Factory Lead Time :
20 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
PLAD
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
294A
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ