MPLAD30KP54A/TR
Mfr.Part #
MPLAD30KP54A/TR
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC PLAD
Surface Mount
Unidirectional Channels :
1
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
342A
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Type :
Zener
Package / Case :
Nonstandard SMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
PLAD
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V