MPLAD30KP51AE3
Mfr.Part #
MPLAD30KP51AE3
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC PLAD
Surface Mount
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
366A
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Breakdown (Min) :
56.7V
Package / Case :
Nonstandard SMD
Unidirectional Channels :
1
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Supplier Device Package :
PLAD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Power Line Protection :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V