MPLAD30KP40CA/TR
Mfr.Part #
MPLAD30KP40CA/TR
Description
TVS DIODE 40VWM 64.5VC PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
40V
Voltage - Breakdown (Min) :
44.4V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
468A
Bidirectional Channels :
1
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
20 Weeks
Supplier Device Package :
PLAD
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Type :
Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
64.5V