MPLAD30KP350CA/TR
Mfr.Part #
MPLAD30KP350CA/TR
Description
TVS DIODE 350VWM 564VC PLAD
Product Category :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
350V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
53A
Supplier Device Package :
PLAD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Power Line Protection :
No
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
564V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Mounting Type :
Surface Mount
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
389V