MPLAD30KP30AE3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MPLAD30KP30AE3
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
Nonstandard SMD
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 30VWM 48.8VC PLAD
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V
Package / Case :
Nonstandard SMD
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Type :
Zener
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
618A