MPLAD30KP300A/TR
Mfr.Part #
MPLAD30KP300A/TR
Description
TVS DIODE 300VWM 483VC PLAD
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
483V
Voltage - Breakdown (Min) :
333V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
300V
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Nonstandard SMD
Supplier Device Package :
PLAD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
62A
Factory Lead Time :
20 Weeks
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW