MPLAD30KP26CAE3/TR
Mfr.Part #
MPLAD30KP26CAE3/TR
Description
TVS DIODE 26VWM 43VC PLAD
GENERAL PURPOSE
Supplier Device Package :
PLAD
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
43V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
696A
Factory Lead Time :
20 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V
Power Line Protection :
No
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
Zener
Series :
Military, MIL-PRF-19500
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V