MPLAD30KP26CA
Mfr.Part #
MPLAD30KP26CA
Description
TVS DIODE 26VWM 43VC PLAD
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power Line Protection :
No
Bidirectional Channels :
1
Max Reverse Leakage Current :
10μA
Number of Elements :
1
Peak Pulse Current :
696A
Applications :
GENERAL PURPOSE
Diode Element Material :
SILICON
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Reverse Standoff Voltage :
26V
Number of Pins :
2
Case Connection :
CATHODE
Mount :
Zener
Terminal Form :
Gull wing
Factory Lead Time :
20 Weeks
Additional Feature :
High Reliability
ECCN Code :
EAR99
Direction :
Bidirectional
Package / Case :
Nonstandard SMD
JESD-609 Code :
e0
Breakdown Voltage :
30.4V
Element Configuration :
Single
Number of Terminations :
Peak Pulse Power :
30kW
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
30000W
Clamping Voltage :
43V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Pbfree Code :
No
Test Current :
5mA
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V