MPLAD30KP22CA
Mfr.Part #
MPLAD30KP22CA
Description
TVS DIODE 22VWM 36.4VC PLAD
Product Category :
Clamping Voltage :
36.4V
Published :
Number of Pins :
2
Max Reverse Leakage Current :
10μA
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
30000W
Terminal Form :
Gull wing
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Package / Case :
Nonstandard SMD
Peak Pulse Current :
822A
Breakdown Voltage :
25.65V
Case Connection :
CATHODE
ECCN Code :
EAR99
Number of Elements :
1
Applications :
GENERAL PURPOSE
Type :
Zener
Direction :
Bidirectional
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Diode Element Material :
SILICON
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Bidirectional Channels :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Test Current :
5mA
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
RoHS Compliant
Reverse Standoff Voltage :
22V
Element Configuration :
Single
Peak Pulse Power :
30kW