MPLAD30KP22AE3/TR
Mfr.Part #
MPLAD30KP22AE3/TR
Description
TVS DIODE 22VWM 36.4VC PLAD
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
822A
Unidirectional Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Power - Peak Pulse :
30000W 30kW
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
36.4V
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Zener
Supplier Device Package :
PLAD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Power Line Protection :
No
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V